Практичний психолог Прищепа Тетяна Іванівна
Освіта: вища
Стаж: 28 років
Кредо: В кожній людині є сонце, тільки дайте йому світити (Сократ)
Більше інформації ви можете дізнатися на моєму сайті: https://cajt-psihologa-prischepi-t-i.mozellosite.com/
Планування роботи у 2024/2025 н.р.
У результаті військової інтервенції російської федерації до України постало гостре питання стану психологічного здоров’я здобувачів освіти та їхніх батьків, а також педагогів закладу, що впливатиме на освітній процес у новому навчальному році. Одним із головних завдань закладу освіти є повсякденна психологічна допомога та емоційна підтримка учасників освітнього процесу. Незважаючи на масштабність і складність проблеми, система освіти має значні можливості для допомоги учасникам освітнього процесу. Її професійний та організаційний ресурс, сфера соціального впливу дають змогу здійснювати комплексний і системний підхід до всіх учасників освітнього процесу.
За таких умов істотно зростає роль психолога у закладі освіти, яка спрямована на забезпечення своєчасного і систематичного вивчення психофізичного розвитку здобувачів освіти, мотивів їхньої поведінки і діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних, гендерних та інших індивідуальних особливостей; сприяння створенню умов для виконання освітніх і виховних завдань закладу освіти, соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров’я, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти.
Практичний психолог у 2024/2025 н. р. працює над проблемою «Створення умов для збереження та зміцнення ментального здоров’я усіх учасників освітнього процесу», педпрацівники закладу спрямовують свою роботу над розв’язанням проблеми: «Організація безпечного середовища в ЗДО», проблема, над якою працює психологічна служба району: «Соціально-психологічний супровід учасників освітнього процесу в умовах НУШ і воєнного стану».
Психологічний супровід здійснюється протягом всього освітнього процесу. Особливої уваги потребують вихованці з інклюзивною формою навчання та виховання (створена програма "Зіркові перемоги"), а також діти молодших груп з точки зору адаптації дитини до дитсадка. Враховуючи обставини сьогодення, кожному вихованцю потрібна психоемоційна підтримка, тому планується проведення профілактичних занять за новою схваленою антистресовою програмою для дітей старшого дошкільного віку «Сонячна країна» та корекційно-розвиткових занять за програмою «Ментальна квіточка».
Для дітей старших груп також планується проведення роботи щодо підвищення рівня готовності до навчання в школі за програмою «Чарівні стежинки-цікавинки".
Визначальними напрямками роботи у здійсненні психологічного супроводу освітнього процесу являються:
1. Надання психологічної підтримки всім учасникам освітнього процесу в умовах складних життєвих обставин.
2. Підвищення рівня психологічної компетентності педагогічних працівників та батьків вихованців.
3. Створення умов для виховання та навчання дітей з особливими освітніми потребами.
4. Розвиток соціально-емоційної сфери дітей раннього та дошкільного віку.
5. Формувати усвідомлену потребу в психологічному здоров’ї та його збереженні.
6. Діагностування рівня розвитку психоемоційної та інтелектуальної сфер дошкільників.