У травні, коли природа прокидається від довгого зимового сну, розцвітають маки на святковому вбранні українців. Вишиванка не просто красиве вбрання, це – уквітчана українська душа, красива, багата, наповнена любов’ю до всього світу. Свято вишиванки - це неймовірний день для українського народу. Цього дня тисячі людей підтримують одну з найголовніших традицій наших пращурів, одягаючи рясно вишиті сорочки.
Сьогодні,
з нагоди святкування Дня Вишиванки, діти та працівники нашого закладу
зібралися у музичній залі, щоб прийняти участь у захоплюючій руханці, яку
підготувала і провела фізінструктор Вороніна А.В..
У цей особливий день, руханка стала чудовим способом об'єднати нас у веселій та дружній атмосфері. Учасники з великим задоволенням приєдналися до танцювальних рухів під сучасну українську музику, виражаючи свою любов до національного одягу та культурних символів.
З Днем Матері!
Вітаємо наших любих матусь зі святом! Ваша ніжність і тепло роблять наш світ кращим. Мирного неба Вам, родинного затишку, здоров'я та безліч радісних моментів у житті!

Банк ідей "Право на щастя"

1 травня відбувся семінар з елементами тренінгу для педагогів у форматі Банку ідей «Право на щастя. Емоційна компетентність сучасного педагога», який провела практичний психолог Прищепа Т.І. Педагоги розпочали свою взаємодію з масажу «по-сусідськи», налаштовуючи себе на позитивний лад. Міні-тест «Мої стреси» допоміг визначити присутнім рівень своєї стресостійкості, а робота в групах допомогла педагогам звернути увагу на своє ментальне та фізичне здоров’я, власну самооцінку. Також в ході обговорення щодо значення збереження свого ментального здоров’я був визначений алгоритм дій, як покращити свій ресурсний стан на роботі та вдома. Тетяна Іванівна нагадала дієві техніки, які присутні попрактикували, виконуючи гімнастику для очей та обличчя, тілесні практики «Рубаємо дрова», «Камінчик», «Літери», а директор садка Євенок Валентина Дмитрівна поділилася дієвою гімнастикою для підтримки здоров'я. Виконуючи малюнок-антистрес педагоги занурились у свій внутрішній стан та розвантажилися, а також отримали задоволення від вправи «Дякую собі». На згадку про зустріч кожен отримав буклет «Види турботи про себе», адже педагоги повинні не забувати піклуватись про своє здоров'я і завжди бути в ресурсі. Бережіть себе!

Будуть грядки у малят

Великодня казка для малят
Великдень — одне
з головних християнських свят, яке дуже люблять дорослі й діти. Воно символізує
перемогу добра та життя, тому цей день завжди оповитий особливо світлою та
радісною атмосферою. Особлива світла атмосфера Воскресіння відчувається вже за
тиждень до самого свята, адже підготовка до головної події в житті християн
починається заздалегідь Весь тиждень
напередодні Великодня малята готувалися до свята: пригадували народні звичаї,
прикрашали писанки різними техніками, вчилися складати великодній кошик, вихователі оформляли фотозони.
Веселі розваги для всіх груп підготували музкерівники Селегей Т.Г. та Костюченко І.В. Діти потрапили в великодню казку, де їх чекали цікаві ігри з писанками,
великодні пісеньки, вірші та подарунки.


Майстер-шеф у "Ромашці"

Щаслива родина - щаслива дитина

Садимо дерева

Мінна безпека понад усе
Калейдоскоп весняних свят

Захопливу подорож до весняного лісу здійснили вихованці старшої групи "Ромашка". Розвага спланована за мотивами українських народних звичаїв та легенд перенесла малят до чарівного лісу, де живе красуня Мавка. Вона розповіла дітям про народні обереги, водила з дітьми хороводи та криві таночки, співала веснянок та грала в народні ігри.
"Як веселі олівці Весну малювали" розповіли діти з середніх груп "Струмочок" та "Зірочка". Разом зі справжнім Художником малята створили композицію з весняних кольорів, а допомогли їм веселі олівці. Порадували гостей своїм танком весняні квіти. А веселі ігри подарували дітям незабутні позитивні емоції.
Розвагу
"Кольоровий дощик" провела для молодших груп "Веселка" та
"Казка" музкерівник Костюченко І.В. Казкова історія про пані
Парасольку, яка живе на мальовничій галявині разом з
краплинками-веселинками дуже сподобалась малюкам. А цікаві ігри
"Парасольки та краплинки", "Чарівна хустка",
"Відшукай краплинку", "Перестрибни через калюжу" сприяли
веселому настрою та позитивним емоціям.
День землі в "Казці"

Сучасне предметно-розвивальне середовище в ЗДО
Нещодавно в дошкільному закладі відбулася педрада "Створюємо сучасне предметно-розвивальне середовище в ЗДО" Освітнє середовище — значимий чинник модернізації освітнього процесу. Саме він визначає інноваційний підхід до організації, змістового наповнення й реалізації освітнього процесу.
Вихователь-методист Бусленко Н.І. надала рекомендації педагогам як створити інноваційне розвивальне предметне середовище в групі дитячого садка. Також познайомила колег з технологією «Стіни, які говорять», яка дає можливість по-новому поглянути на освітній простір, своєчасно перетворити його під запити дитячого сприймання та психофізіологічного розвитку. Практичний психолог Прищепа Т.І. показала презентацію та порадила, як зробити простір дитячого закладу безпечним для дітей. Вихователі презентували які цікаві сучасні осередки вони оформили в своїх групах.

Працівники ДСНС відкривають кімнату безпеки в укритті

Запрошуємо Вас переглянути відеозвіт про цей захід за посиланням:
Тарас Шевченко для малят
Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. 9 березня 2025 року Україна відзначила 211 років від дня народження видатного майстра слова, талановитого художника, славетного і величного Тараса Григоровича Шевченка.
У нашому закладі проводились заходи, метою яких було: глибше ознайомити дітей із життям та творчістю українського народного поета Т. Г. Шевченка та показати, як він оспівує красу рідного краю, любов до України; виховувати шанобливе ставлення до творчості відомого поета.

Впроваджуємо інноваційні методики розвитку мовлення
26 лютого в ЗДО №5 «Іванко» відбулося засідання спільноти вихователів Іванківської громади на тему «Інноваційні методики розвитку мовлення дошкільників».
Йовженко А. О. підготувала для вихователів заняття в старшій групі «Україна – рідний край». Педагог показала знання дітей про визначні події з сьогодення України, вчила дітей відтворювати художні твори за допомогою методу мнемотехніки; висловлювати власні судження використовуючи куби Блума.

Беренок Т.Л. підготувала заняття в середній групі за методикою Л.Фесюкової «Подорож у світ казок». Вихователь продемонструвала нетрадиційну роботу з казкою, показала як вона вчить вихованців не лише сприймати зміст твору, але і творчо переробляти хід розповіді, вигадувати різні кінцівки, вводити непередбачувані ситуації, змішувати декілька сюжетів в один, допомагати героям вийти з складної ситуації. В кінці заняття діти показали драматизацію казки «Рукавичка» на новий лад.
Беренок Г.М. підготувала для присутніх консультацію «Робота з казкою за методикою Л. Фесюкової»
День рідної мови
Рідна мова – це та, яку ми чуємо, якою володіємо з дитинства, мова тихих матусиних колискових і захопливих бабусиних розповідей, цікавих дитячих ігор. Це та мова, якою ми вимовляємо перші, найголовніші в житті слова. Для кожної людини на планеті її рідна мова – єдина і неповторна.

21 лютого в групі "Струмочок" пройшло цікаве заняття до Міжнародного дня рідної мови. Дошкільнята захоплено слухали вірші про рідну мову, знайомилися з творами українських письменників, відгадували загадки і пригадували українські народні прислів’я, лічилки,грались в різні дидактичні ігри,виготовляли віночок.
Подорож до лісу

День Єднання України
Вітаємо з Днем Єднання! Бажаємо, щоб усі ми – українці, які вірять у перемогу та наближають її всіма силами – були здоровими, рішучими та вмотивованими! І нехай наша єдність дарує нам крила у найважчі часи!

Садимо город на підвіконні
Міні-город – це заняття захопливе і корисне. Вирощування овочів розвиває допитливість і спостережливість у дітей, навички дослідництва, розширює уявлення про те, як доглядати за рослинами в кімнатних умовах, узагальнює знання про необхідність світла, тепла, вологи, грунту для росту рослин, розвиває пізнавальні, творчі здібності вихованців. Город на вікні став гарною підмогою та помічником у вихованні у дітей екологічної культури, створення правильного ставлення до живої природи.
